Cena, ceny, cennik złomowania i kasacji aut / samochodów

Ceny złomowania czyli mówiąc poprawnie i legalnie kasacji uzależnione są od rodzaju pojazdu oraz jego kompletności oraz masy własnej wskazanej w dowodzie rejestracyjnym. Ponieważ na masę auta składają się metale, szkło, plastik i inne tworzywa sztuczne porównywanie cen czystego złomu do ceny skupu pojazdów nie jest prawidłowe.

Ceny skupu pojazdów na kasację z odbiorem własnym – czyli na koszt kupującego lawetą oscylują wokół 50 groszy za kilogram.

Kwota ta oferowana jest za pojazd kompletny, czyli bez zdemontowanych elementów i masą zgodną z tą wpisaną w dowodzie rejestracyjnym. Każdy demontaż części obniża cenę – np. jeśli auto ma wymontowany akumulator można zastąpić go jakimkolwiek innym niedziałającym, jeśli natomiast nie będzie go wcale to cena oferowana spada o 50 PLN.

Cena, ceny, cennik złomowania i kasacji aut  samochodów

W przypadku samochodów powypadkowych dobrze żeby wszystkie uszkodzone elementy oderwane od auta wrzucić do środka, aby masa była najbardziej zbliżona do tej w dowodzie rejestracyjnym.

Inną sytuacją jest skup pojazdów np. samochodów spalonych, które w zależności od poziomu spalenia odbierane są płatnie lub bezpłatnie. Auta takie muszą posiadać choćby felgi na których wciągane są na lawetę. Auta spalone całkowicie są odbierane wyłącznie bezpłatnie a w zamian oferujemy wystawienie dokumentów kasacyjnych!

Motory, motocykle, skutery zależnie od ich stanu i możliwości odzyskania elementów odbierane są odpłatnie, bezpłatnie, lub za dopłatą jeśli są zniszczone, nie odpalają, lub mają częściowo zdemontowane części. Jeśli brakuje części płatność za kasację i legalizację na stacji demontażu leży po stronie sprzedającego.