Jakie dokumenty są wymagane do złomowania czyli kasacji pojazdu

Do sprzedaży pojazdu potrzeba więcej dokumentów niż do kasacji, ale i tak kasacja czy złomowanie musi odbyć się na podstawie pewnych dokumentów potwierdzających własność lub władanie danym przedmiotem w sposób legalny, czy też umocowanie do jego zbycia w imieniu właściciela.

Do złomowania potrzebny jest dowód rejestracyjny, w przypadku zagubienia potrzebne będzie oświadczenie. Najlepiej uzyskać dokument potwierdzający przynależność pojazdu przez zaświadczenie z Urzędu – Wydziału Komunikacji, którego wystawienie kosztuje około 16 złotych i wydawane jest od ręki.

Jeśli kasacja ma się odbyć z umocowania to potrzebne jest pełnomocnictwo oraz dowód tożsamości osoby na którą to pełnomocnictwo zostało wystawione…

Jakie dokumenty są wymagane do złomowania czyli kasacji pojazdu

Do złomowania czyli kasacji nie jest wymagana ciągłość umów, czyli jeśli umów od właściciela w dowodzie do obecnego użytkownika było 5 to liczy się ta ostatnia stwierdzająca własność obecnego użytkownika dokonującego zbycia w celu złomowania.

Auto też nie musi posiadać pełnej dokumentacji, czyli może mieć zagubioną kartę pojazdu, czy nawet tablice rejestracyjne. Jeśli zagubiona została jedna tablica takie oświadczenie wypisuje się odręcznie zdając pojazd na kasację, jeśli obie tablice – wtedy dobrze mieć zaświadczenie o ich zagubieniu czy kradzieży z Urzędu lub Policji.

Pojazdy potrafią mieć też zagubione kluczyki i indywidualnie oceniamy wtedy czy sposób zaparkowania auta pozwala na jego załadunek na lawetę, czy też nie da się takiego auta przestawić i załadować np. z powodu wąskiego dojazdu, kłopotliwego miejsca zaparkowania i braku możliwości manewru.

Pojazdy na złom skupujemy z płatnością gotówkową przy odbiorze i zabieramy na nasz koszt lawetą do stacji demontażu w celu wystawienia dokumentów kasacyjnych potrzebnych do wyrejestrowania pojazdu w Wydziale Komunikacji.