Czym się różni złomowanie od kasacji pojazdu np. samochodu?

Powszechnie mówi się o złomowaniu samochodu czy innego pojazdu, ale domyślnie chodzi o kasację, czyli oddanie pojazdu do stacji demontażu i wystawieniu dokumentów kasacyjnych. Zdarzały się oczywiście osoby, które oddały auto na złom i w tym momencie zaczął się gigantyczny problem gdyż nie uzyskały dokumentów potrzebnym do wyrejestrowania pojazdu.

Każdy mocno zniszczony, zepsuty, powypadkowy czy spalony pojazd zostaje zutylizowany w stacji demontażu a dzięki legalności takiego procesu zaświadczenie o tym w postaci elektronicznej dostaje Wydział Komunikacji który może spokojnie wykreślić pojazd z bazy CEPIK jako nieistniejący. Dokumenty w postaci papierowej przekazywane są także do właściciela pojazdu lub osoby która dysponuje pełnomocnictwem do takiej formy zbycia pojazdu.

Czym się różni złomowanie od kasacji pojazdu np samochodu

Tak więc zamawiając złomowanie upewnij się że tak na prawdę zamawiasz firmę kasacyjną i dostaniesz dokumenty legalizujące Twoje zbycie pojazdu i pozwalające na wyrejestrowanie pojazdu w Urzędzie!

Firmy złomujące ze względu na mniejszą ilość potrzebnej “papierologii” mogą też oferować wyższą cenę skupu co może od razu budzić Twoje wątpliwości. Normalna cena z własnym odbiorem na kasację to około 50 groszy za kilogram masy własnej auta.

Jeśli dostaniesz więcej co rzadko się zdarza to zapytaj czy odbiór nie jest płatny, lub czy kwota jest wiążąca. Bo albo ktoś bardzo dobrze płaci, co w obecnych czasach i cenach paliwa (koszt odbioru) albo może nie dogadałeś się i nie dostaniesz dokumentów potrzebnych do wyrejestrowania pojazdu.

Skupujemy pojazdy na KASACJĘ – odbieramy na nasz koszt lawetą i wypłacamy gotówką na miejscu przy odbiorze kwotę za kupowane auto, motocykl, przyczepę, naczepę czy traktor…