Jak sprzedać auto bez dokumentów, z zagubionymi dokumentami?

W życiu są różne przypadki i przygody – zagubienie, zniszczenie, wypranie, kradzież dokumentów ale nie oznacza to że przestały istnieć. Należy je zastrzec jeśli zostały skradzione lub jeśli zniszczone powtórnie wyrobić zgłaszając to w urzędzie.

Jeśli istnieją sytuacje w których Policja zabrała dowód rejestracyjny należy posiadać zaświadczenie o takim incydencie na podstawie którego zabrany dowód zostanie odebrany z Wydziału Komunikacji po zrobieniu przeglądu technicznego a wcześniej po usunięciu usterek czy szkody za które dowód został zatrzymany.

Jak sprzedać auto bez dokumentów, z zagubionymi dokumentami

Istnieją sytuacje w których dokumenty zaginęły dawno temu, pojazd nie był używany, jednak dalej jest legalny i można podjąć próbę uzyskania wtórników w Urzędzie – w Wydziale Komunikacji.

Jeśli jednak nie udaje się ich uzyskać a pojazd jest legalny i wyprodukowany więcej niż 25 lat temu to można sprzedać go na umowę cywilno-prawną oraz oświadczenie legalnego posiadania np. pospadkowego. Wtedy potrzebne są jeszcze dokumenty legalizujące ten spadek czyli postanowienie sądu, czy odpis z kancelarii notarialnej.

W przypadku zagubionych umów większość pojazdów bez ciągłości historii posiadania nadaje się jedynie na złomowanie i w takim przypadku nie uzyska się wyższej kwoty za pojazd niż suma złomowa według aktualnego kursu skupu.

Zajmujemy się skupem i kasacją pojazdów z zagubioną dokumentacją i brakami w dokumentacji!